512 611 535 bex.serwis@gmail.com

O UKŁADACH HAMULCOWYCH

Bądź bezpieczny na drodze! Zapewnij sobie sprawny układ hamulcowy, który jest jednym z najważniejszych systemów bezpieczeństwa w pojeździe.

Do układu hamulcowego zaliczamy wszystkie elementy i układy w pojeździe służące do zatrzymania pojazdu. Sprawne hamulce w naszym samochodzie mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Wyróżniamy dwa układy hamulcowe: podstawowy (sterowany za pomocą pedału hamulca) oraz pomocniczy (awaryjny, załączany ręcznie, hydraulicznie lub elektrycznie).

Do głównych elementów układu hamulcowego zaliczamy: pompę hamulcową, pompę i sterowanie ABS, przewody hamulcowe (sztywne i giętkie), zaciski hamulcowe, cylinderki hamulcowe, tarcze, klocki, szczęki i bębny hamulcowe.

Pierwszymi objawami problemów z układem hamulcowym są: zapalenie się kontrolki układu hamulcowego (kontrolka zużycia okładzin, lub kontrolka niskiego stanu płynu hamulcowego), metaliczne odgłosy dochodzące podczas hamowania, piski, zgrzyty, wibracje podczas hamowania (zarówno na kierownicy, jak i na pedale hamulca), znoszenie samochodu podczas hamowania, zapadający się pedał hamulca.

W naszej ofercie posiadamy części układów hamulcowych do większości samochodów.